O nas

Sylwia Trambacz-Oleszak – prezes

Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework. Doktor nauk biologicznych, adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od maja 2017 r. właścicielka i trenerka w szkole dla psów Chilaland Nosework w Poznaniu. Organizatorka i prowadząca seminaria, kursy i webinary z zakresu nosework, organizatorka i sędzia zawodów nosework. Ukończone liczne seminaria, kursy i wykłady prowadzone mi.in. przez Paulę Gumińską, Monikę Rylską, Roksanę Moską, Monicę Wickstrom, Stacy Barnett, Simona Gadbois.

Świat sportów kynologicznych zaczęłam odkrywać ze swoją suczką Chilą – posokowcem bawarskim, obecnie 5-cio letnim. Zaczęłyśmy tę przygodę od agility, uczestniczyłyśmy w wielu seminariach, mamy za sobą udane starty w zawodach zarówno treningowych jak i oficjalnych. Później zafascynowałam się niezwykłymi możliwościami psiego nosa – zaczęłyśmy wspólnie tropić, potem przyszedł czas na nosework, który zawładnął nami do reszty. Mamy na swoim koncie liczne starty w zawodach nosework, zawsze zakończone staniem na podium. Wielką radość sprawia mi obserwowanie sukcesów swoich kursantów, nie tylko na zawodach, ale także tych zwykłych, codziennych przemian, bo nosework jest świetną formą terapii dla psów z problemami behawioralnymi.

 

Piotr Awencki – vice prezes

Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework
Trener psów, zawodnik sportów kynologicznych, redaktor Dog&Sport, członek kapituły TOP for DOG, założyciel Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik (2004r), założyciel i trener Klubu Nosework Warszawa

Ukończone kursy: kurs tresury psów – poziom podstawowy (maj 1991); kurs tresury psów – tropienie użytkowe (marzec 1993); szkoła dla psów (styczeń 2009); wstęp do fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt domowych (grudzień 2014); fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (kwiecień 2015); masaż leczniczy małych zwierząt (kwiecień 2016); dietetyka psów i kotów (lipiec 2016); probiotyki i prebiotyki w żywieniu zwierząt (sierpień 2016), masaż psów i kotów (sierpień 2016), sędzia i instruktor nosework polska (maj 2017)

Podczas swojej pracy miałem okazję m.in. prowadzić szkolenia Straży Miejskiej – w Warszawie w zakresie zachowań wobec agresywnych psów (pracować przy opracowaniu nowego programu dla uczniów szkół podstawowych) i w Brwniowie w zakresie zachowania wobec psów bezdomnych i rannych. Przez kilka lat współpracowałem z fundacją Cze-ne-ka, przygotowując psy do dogoterapii.

Pomimo dość wszechstronnego wykształcenia (oprócz kursów mam na swym koncie sporo różnych seminariów, również poświęconych nosework i detekcji zapachów), uważam się przede wszystkim za trenera i głównie zajmuję się przygotowywaniem do startów w zawodach.