O nas

Sylwia Trambacz-Oleszak – prezes

Współzałożycielka, instruktorka i sędzia Polskiej Ligi Nosework, współautorka książki „Nosework. Poznaj fascynujący świat psiego nosa”. Z wykształcenia kognitywistka, pedagog specjalny, doktor nauk biologicznych, adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od maja 2017 r. właścicielka i trenerka w szkole dla psów Chilaland Nosework w Poznaniu. Ukończone liczne seminaria, kursy i szkolenia prowadzone mi.in. przez Paulę Gumińską, Monikę Rylską, Roksanę Moską, Monicę Wickstrom, Agnieszkę Janarek, Stacy Barnett, Simona Gadbois, Paulinę Ziółkowską, Louise Wilson, Michelle Doran, Diannę L. Santos, Amber Batson, Michele Minunno i innych. W trakcie studiów podyplomowych z psychologii zwierząt.

Psy towarzyszyły mi od zawsze. Świat sportów kynologicznych zaczęłam odkrywać ze swoją suczką Chilą – posokowcem bawarskim, obecnie prawie 9-cio letnim. Zaczęłyśmy tę przygodę od agility, uczestniczyłyśmy w wielu seminariach, mamy za sobą udane starty w zawodach zarówno treningowych, jak i oficjalnych. Później zafascynowałam się niezwykłymi możliwościami psiego nosa – zaczęłyśmy wspólnie tropić, potem przyszedł czas na nosework, który zawładnął nami do reszty. Mamy na swoim koncie liczne starty w zawodach, od tego sezonu będziemy startować w najwyższej trzeciej klasie w Polskiej Lidze Nosework. Z Chilą wielokrotnie stawałyśmy na podium, udało nam się też zdobyć trzy puchary: Puchar Polskiej Ligi Nosework kl. 2 (2020), Puchar Chilalandu kl. 2 (2021) i Puchar Nakamy kl. 2 (2021). Od trzech lat mieszka z nami również Foxa: owczarek szkocki krótkowłosy, z którą także startuję w zawodach noseworkowych w klasie 1.  Wielką radość sprawia mi obserwowanie sukcesów moich kursantów, nie tylko na zawodach, ale także tych zwykłych, codziennych przemian, zwłaszcza u psiaków z problemami behawioralnymi.

 

 

Piotr Awencki – vice prezes

Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework
Trener psów, zawodnik sportów kynologicznych, redaktor Dog&Sport, członek kapituły TOP for DOG, współautor książki „Nosework. Poznaj fascynujący świat psiego nosa”, założyciel Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik (2004r), założyciel i trener Klubu Nosework Warszawa.

Ukończone kursy: kurs tresury psów – poziom podstawowy (maj 1991); kurs tresury psów – tropienie użytkowe (marzec 1993); szkoła dla psów (styczeń 2009); wstęp do fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt domowych (grudzień 2014); fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (kwiecień 2015); masaż leczniczy małych zwierząt (kwiecień 2016); dietetyka psów i kotów (lipiec 2016); probiotyki i prebiotyki w żywieniu zwierząt (sierpień 2016), masaż psów i kotów (sierpień 2016), sędzia i instruktor Nosework Polska (maj 2017)

Podczas swojej pracy miałem okazję m.in. prowadzić szkolenia Straży Miejskiej – w Warszawie w zakresie zachowań wobec agresywnych psów (pracować przy opracowaniu nowego programu dla uczniów szkół podstawowych) i w Brwniowie w zakresie zachowania wobec psów bezdomnych i rannych. Przez kilka lat współpracowałem z fundacją Cze-ne-ka, przygotowując psy do dogoterapii.

Pomimo dość wszechstronnego wykształcenia (oprócz kursów mam na swym koncie sporo różnych seminariów, również poświęconych nosework i detekcji zapachów), uważam się przede wszystkim za trenera i głównie zajmuję się przygotowywaniem do startów w zawodach.