Sylwia Trambacz-Oleszak – prezes
Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework. Doktor nauk biologicznych, adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od maja 2017 r. właścicielka i trenerka w szkole dla psów Chilaland Nosework w Poznaniu. Organizatorka i prowadząca seminaria, kursy i webinary z zakresu nosework, organizatorka i sędzia zawodów nosework. Ukończone liczne seminaria, kursy i wykłady prowadzone mi.in. przez Paulę Gumińską, Monikę Rylską, Roksanę Moską, Monicę Wickstrom, Stacy Barnett, Simona Gadbois.
Świat sportów kynologicznych zaczęłam odkrywać ze swoją suczką Chilą – posokowcem bawarskim, obecnie 5-cio letnim. Zaczęłyśmy tę przygodę od agility, uczestniczyłyśmy w wielu seminariach, mamy za sobą udane starty w zawodach zarówno treningowych jak i oficjalnych. Później zafascynowałam się niezwykłymi możliwościami psiego nosa – zaczęłyśmy wspólnie tropić, potem przyszedł czas na nosework, który zawładnął nami do reszty. Mamy na swoim koncie liczne starty w zawodach nosework, zawsze zakończone staniem na podium. Wielką radość sprawia mi obserwowanie sukcesów swoich kursantów, nie tylko na zawodach, ale także tych zwykłych, codziennych przemian, bo nosework jest świetną formą terapii dla psów z problemami behawioralnymi.
Sylwia Gajewska – vice prezes
Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework
Psycholog zwierząt – studia pierwszego stopnia „Stosowana Psychologia Zwierząt” , spec. trener psów i koni w Collegium-Humanitatis.
Od 2004 r. prezes i trener psów asystujących dla osób z niepełnosprawnością ruchową w fundacji „Pomocna Łapa”
Organizator wielu seminariów i warsztatów z zakresu szkolenia psów
Trener Alteri – kurs ukończony egzaminem
Ukończone kursy, seminaria i warsztaty, które prowadzili m.in. Maria Kuncewicz, Raymond Coppinger, Amber Batson, Michele Minunno, Anders Hallgren, Alexa Capra, Zofia Mrzewińska, Simon Gadbois i wielu innych.
Niesamowitymi możliwościami psiego nosa zainteresowałam się kilka lat temu w wyniku czego zaczęłam bawić się z moim psem w tropienie użytkowe, które kontynuujemy do tej pory. Potem przyszedł czas na nosework i wciągnął mnie do reszty.
„Psi Niuch” to moje miejsce gdzie obecnie dzielę się swoją fascynacją i prowadzę kursy nosework online oraz organizuję warsztaty tropienia użytkowego https://www.facebook.com/noseworkp/
Na co dzień towarzyszy mi 5 psów, 5 kotów, konie, jastrzębie harrisa i jedna mikroświnka, której niuch jest jeszcze doskonalszy.
Piotr Awencki – vice prezes
Współzałożyciel, instruktor i sędzia Polskiej Ligi Nosework
Trener psów, zawodnik sportów kynologicznych, redaktor Dog&Sport, członek kapituły TOP for DOG, założyciel Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik (2004r), założyciel i trener Klubu Nosework Warszawa
Ukończone kursy: kurs tresury psów – poziom podstawowy (maj 1991); kurs tresury psów – tropienie użytkowe (marzec 1993); szkoła dla psów (styczeń 2009); wstęp do fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt domowych (grudzień 2014); fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (kwiecień 2015); masaż leczniczy małych zwierząt (kwiecień 2016); dietetyka psów i kotów (lipiec 2016); probiotyki i prebiotyki w żywieniu zwierząt (sierpień 2016), masaż psów i kotów (sierpień 2016), sędzia i instruktor nosework polska (maj 2017)
Podczas swojej pracy miałem okazję m.in. prowadzić szkolenia Straży Miejskiej – w Warszawie w zakresie zachowań wobec agresywnych psów (pracować przy opracowaniu nowego programu dla uczniów szkół podstawowych) i w Brwniowie w zakresie zachowania wobec psów bezdomnych i rannych. Przez kilka lat współpracowałem z fundacją Cze-ne-ka, przygotowując psy do dogoterapii.
Pomimo dość wszechstronnego wykształcenia (oprócz kursów mam na swym koncie sporo różnych seminariów, również poświęconych nosework i detekcji zapachów), uważam się przede wszystkim za trenera i głównie zajmuję się przygotowywaniem do startów w zawodach.